Save Preloader image

0%

https://www.tercumix.com/wp-content/uploads/2021/02/blog-header-bg-min-1.png

Blog

Almanca Aile Birleşimi

Yazan tercumix
4
Almanca Tercüme Hizmeti

Almanca Aile Birleşimi nedir?

Almanya’dan biriyle evlendiyseniz ve eşinizin yanına Almanya’ya gitmek ve orada yaşamak / ikamet etmek istiyorsanız,  Almanca Aile Birleşimi sınavına girmeli,a1 seviyesinde Almanca Sertifikasını almalısınız. Temel düzeyde olan Almanca A1 Sertifikası, kısa süreli eğitimler sonunda kolaylıkla alına bilen bir sertifika türüdür.

Eğitim seviyeniz lise ve ya dengi okullar seviyesinde ise sınava yönelik ortalama 25 günlük bir eğitim sürecinde sertifikayı alabilirsiniz. Sertifika sınavı için ya Goethe Start Deutsch A1 sınavına ya da ÖSD A1 sınavına girmeniz gerekiyor. Alman konsolosluğu tarafından kabul edilen bu sınavlar dört aşamadan oluşmaktadır, bu aşamalar okuma, dinleme, yazma ve konuşma bölümleridir. Goethe A1 sertifika sınavından en az 60 puan almanız gerekiyor, belirtilen puanın altında alınan notlarla sınavı geçmeniz mümkün değildir.

ÖSD sınavı biraz daha farklıdır, sınavda okuma, dinleme ve yazma kısmı birinci bölüm konuşma bölümü ise ikinci bölüm olarak değerlendirilir. Sınavın bu şekilde olması öğrencilere avantaj sağlamaktadır yani ÖSD sıvanın bir bölümünden geçip diğer bölümünden kaldığınızda, sınava tekrar girdiğinizde geçtiğiniz bölümden sorumlu tutulmazsınız.

Elazığ Almanca Aile birleşimi eğitimi, bölgede uzun süredir Almanca alanında eğitim veren ve bu anlamda yüzlerce öğrencisini gerek aile birleşimi, gerek eğitim gerekse iş amaçlı olarak Almanya’ya gönderen Özgür Bilekli tarafından verilmektedir. Almanca öğretmeni kimliğinin yanında yeminli tercüman olan Özgür BİLEKLİ, Almanca Aile Birleşimi eğitimi sonrası öğrencilerinin tercüme ihtiyaçlarını gidererek, vize dosyalarını da hazırlayarak bu süreci tamamen şeffaf olarak yönetmektedir.  

Almanya Aile Birleşimi vizesi nasıl alınır?

A1 sertifika sınavından başarıyla geçtiğinizde sertifikanızı alırsınız. A1 sertifikanız olmadan Alman konsolosluğunda dosyanız kabul edilmez. A1 Sertifikası alan kişi, vize dosyasını hazırlarken şunlara dikkat etmelidir.

  • A1 sertifikası
  • Almanya’da yaşayan eşin oturum kartı fotokopisi, ikametgâh belgesi fotokopisi, pasaport fotokopisi.
  • Eşlerin varsa boşanma kararları, kesinleşme şerhleri ve bu kararların Almanca tercümeleri.
  • Ulusal vize formu eksiksiz doldurulmalıdır.
  • 1 adet orijinal dosya 2 adet fotokopisi hazırlanmalıdır
  • Gidecek olan eşin nüfus kayıt örneği ve açıklamalar bölümü eksiksiz olmalıdır varsa eğer boşanma gibi kararlarında orada yazması icap etmektedir.

Önemli evraklar bunlardır, ayrıca bunların dışında vize randevusu esnasında verdiğiniz e-mail adresine evrak listesi iletilmektedir. Almanya aile birleşimi randevu gününüz geldiğinde Ankara veya başka bir şehirde konsolosluk önünde hazır olmalısınız. Konsolosluğa girdiğinizde belgelerinizi bir orijinal dosya, ikide fotokopi dosya olarak ibraz etmelisiniz.

Görevli evraklarınızı inceleyip teslim aldıktan sonra, A1 Almaca Sertifikanıza istinaden size birkaç Almanca soru soracaktır, bu mülakat ile sertifikayı gerçekten hak edip etmediğinizi anlayacaktır. Sorulacak Almanca sorulara cevap veremezseniz Almanca A1 sertifikanız iptal edilebilir. Bütün bu aşamalardan sorunsuz geçtiğiniz takdirde, parmak iziniz alınır ve dosyanız teslim alınarak eşininiz bulunduğu şehirdeki yabancılar dairesine gönderilir.

Gerekli değerlendirmeler sonrasında olumlu ya da olumsuz sonucunuz sizlere bildirilir. Vizeniz çıktığında veya olumsuz sonuçladığında kargo yoluyla pasaportunuz size iletilir. Olumsuz vize sonuçlanması durumunda sonuca itiraz hakkınız bulunmaktadır.

Bu itirazınızı Almanca yazacağınız dilekçe ile yapabilir ve hukuki olarak da Berlin’de dava açabilirsiniz. Almanca yazdığınız dilekçenizi imzalamalı ve .pdf olarak taratıp konsolosluk e-mail adresine ,dosya numaranızı da ekleyerek gönderebilirsiniz. Almanya aile birleşimi vizenizin olumlu sonuçlanması durumunda 4 aylık D tipi vizesi pasaportunuzda gelir, bu vize ile Almanya’ya uçabilir, oturumun kartınızı orada alabilirsiniz.

Neden www.tercumix.com ile Almanca Aile Birleşimi eğitimi?

               Almanca Aile Birleşimi eğitimi için bölgede yaklaşık 15 yıldır hizmet veren www.tercumix.com bünyesinde çalışan Almanca öğretmenleri, vize ve konsolosluk danışmaları, noter onaylı tercümanlar, yukarıda belirtilen Almanca eğitiminden tutunda, vize randevusu almaya kadar aile birleşimi öğrencilerinin Almanya’ya gitmeye kadar bütün süreçlerini titizlikle yönetmektedirler. 

Özellikle aile birleşimine giren öğrencilere uygulanan denemeler, sınavlar, mektup örnekleri gerçek sınava çok benzer olduğundan, sınava giren öğrenciler hiç zorlanmadan, takılmadan sınavları geçmektedirler. Sınav geçmekle bitmeyen bu süreç, sınav öncesi ve sınav sonrası diye ikiye ayrılır. Sınav sonrası denen sürece geldiğimizde yine tercumix ve uzaman kadrosu titizlikle öğrencilerinin gerekli evrak tercümelerini yaparak, vize formlarını doldurarak, konsolosluk randevularını alır.

Sürecin neredeyse hiçbir anına müdahale etmek veya çaba sarf etmek zorunda kalmayan öğrenci, sınav zamanı sadece sınava girdiği gibi, randevu zamanı da sadece tercumix ofislerinden vize dosyasını alarak randevuya gitmektedir.

Öğrenci bütün bu hizmetler zinciri için eğitim masrafı dışında, ücret ödemek zorunda değildir.Sizlerde bire-bir yada online eğitimlerle Almanca Aile Birleşimi eğitimlerinizi alabilir ve vize işlemlerine kadar tercumix.com kalitesinde destek sağlayabilirsiniz.

Tercümix ve Online Eğitim Platformu

Elazığ Almanca aile birleşimi Canlı eğitim platformlarını da oluşturan tercumix, Almanca eğitim markası olan  www.deutschstube.com sayfası aracılığı ile öğrencilerine Almanca bütün dil seviyelerinde eğitimler sunmakta, ek kaynaklar göstermekte ve video ya da canlı dersler sunmaktadır. Yazılı ve görsel çalışma materyalleriyle öğrencilerine daima modern çağın gereksinimleri doğrultusunda eğitimde son teknoloji araç gereçlerini kullanarak ulaşmaya çalışan tercümix ve kendisine ait diğer eğitim markalarıyla alanında hızlı yükselen bir model olma yolundadır. Sizler de bu kaliteden faydalanmak, kaliteyi ucuz maliyetli olarak almak, hem zaman hem de para kaybı yaşamamak niyetindeyseniz iletişim kanallarımız daima sizler için açıktır. Bizlere ulaşmak için aşağıda belirttiğimiz yolları takip edebilirsiniz.

Siz de www.tercumix.com hizmet kalitesinden faydalanmak ve uygun fiyat tekliflerinden yararlanmak istiyorsanız, 0 424 212 59 00 numaralı sabit hattan ya da 0 531 504 36 09 mobil hattan ya da web sayfamızda bulunan whatsapp canlı destek aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz. Elazığ Almanca Aile Birleşimi hizmetlerimizden hızlı bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Yorum Yap

Mesaj At!
Bizimle İletişime Geç!
Merhaba
Sana Nasıl Yardımcı Olabiliriz?