Save Preloader image

0%

https://www.tercumix.com/wp-content/uploads/2021/02/blog-header-bg-min-1.png

Blog

2021 Almanca Tercüme Hizmeti Genel Bakış

Yazan tercumix
7
Almanca Tercüme Hizmeti

Online Profesyonel Almanca Tercüme Hizmeti

Almanca tercüme hizmeti özellikle pandemi sonrası dijitalleşen hayatlarımızın bir sonucu olarak online platformlara taşınmış durumda. Gerekli teknolojik altyapıya sahip olan tercüme büroları çalışmalarına tam gaz devam ederken, hazırlıksız yakalanan tercüme büroları da hızla dijitalleşmeye başladı.

Gerek Elazığ Almanca tercüme hizmetinde gerekse şehir dışı ve yurt dışında bulunan müşterilerimize online olarak tercüme hizmeti sunmakta idik. Pandemiden etkilenmeden, müşterilerimize ihtiyaçları olan kaliteli tercüme hizmetini sunmaya devam ediyoruz.

Müşteri memnuniyetini ön planda bulundurarak, ekibimizi ve hizmet kalitemizi her geçen gün geliştirmekteyiz. Hassasiyetli çalışmalarımız sonucunda kaliteli tercüme hizmeti sunan, alanında uzman tercümanlardan oluşan geniş bir tercüman kadrosu ile sizlere hizmet sunmaktayız.

İletişime geçtiğimiz her bir müşterimiz ile yakından ilgilenerek, beklenilen sürede işi kaliteden ödün vermeden teslim etmek için 7/24 çalışan büyük bir ekibiz. Geçmişte aldığı hatalı tercüme hizmeti sonucunda sıkıntılar yaşayan ve bizimle iletişime geçen kişilerin olduğu pekçok durum yaşadık. Özellikle acil tercüme ihtiyacı olan kişilerin, işi hızlı teslim etmek adına, aldıkları tercüme metninde anlam kaybolmaları meydana gelebilmektedir. Bu da aynı hizmeti başka bir bürodan tekrar almaları gerektiği için kişilerin, zaman ve para kaybı yaşamalarına neden olmaktadır.

Bahsetmiş olduğumuz olumsuz durumları yaşamamak adına tercüme bürosu seçiminde oldukça dikkatli olmanızı öneriyoruz. Tercüme bürosu seçerken; tercüme bürosunun noter onaylı hizmet verip vermediği, önceki müşterilerinin yorumları, büronun web sitesinin kalitesi ( dijital yeterliliği ve işlerine verdiği önemi göstermesi nedeni ile) oldukça önemlidir. Bizler memnun müşteri ağımızı her geçen gün genişleterek çalışmaktayız.

Tercüme hizmeti alacağınız büroyu seçerken büronun, Google İşletmem sayfasındaki kullanıcı yorumlarına göz atabilirsiniz. Böyleye o işletmeden hizmet almış kullananların deneyimleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yazılı Tercüme Hizmeti

Yazılı tercüme hizmetleri oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Web sitemizde müşterilerimizin ihtiyaç duyacağını düşündüğümüz alanları tespit ederek, hepsine yer verdik. Bu sayede kullanıcılarımız ilgili başlığa yönelerek başlık hakkında bilgi sahibi olabilecekler. Yazılı tercüme hizmeti alabileceğiniz başlıkları burada da sizler için sıralayalım:

 • Acil Tercüme
 • Teknik Tercüme
 • Tıbbi Tercüme
 • Web Sitesi Tercüme
 • Akademik Tercüme
 • Hukuki Tercüme
 • Katalog Tercüme
 • Noter Yeminli Tercüme
 • Edebi Tercüme
 • Sanatsal Tercüme
 • Ticari Tercüme
 • Finansal Tercüme

Almanca tercüme hizmetini alanında uzman olan tercümanlar ile çalışan bir bürodan almak için doğru adrestesiniz. Sıralamış olduğumuz bu tercüme çeşitlerinden, örneğin acil tercüme hizmeti almanız gerekti. Bu noktada size ihtiyacınız olan tercüme metnini mümkün olan en kısa sürede teslim edebilmek adına geniş bir tercüman kadrosu ile çalışan büroya ihtiyaç duyarsınız.

Bazen teknik, tıbbi ve hukuki metinler alanında tercüme hizmeti alan fakat metinlerde meydana gelmiş olan anlam bozulmaları nedeni ile aynı metin için tekrar tercüman arayışında olan kişiler ile karşılaşmaktayız. Bu durum bizleri de gerçekten üzmekte,

böyle bir durum yaşayıp bizimle iletişime geçmiş olan müşterilerimiz ile memnuniyetlerini koruyarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Resmi evrakların çevirisinde yeminli ve noter  tasdikli tercüme hizmeti büyük bir öneme sahiptir. Çeviri yapan kişi bu işi kaliteli şekilde yapsa dahi, noter tasdiki olmadığı sürece resmi evrakın kabulü gerçekleşmeyebilir. Bu nedenle önemli evrak işlerinizde noter onayını göz önünde bulundurmanız oldukça önemlidir.

İthalat yapan bir firma iseniz veya web sitenize Almanca dil seçeneği eklemek ve 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmak istiyorsanız web sitenizi SEO uyumlu şekilde Almanca  tercüme edecek bir büro ile çalışmalısınız. Web sitenizdeki meta açıklamaları, resimlerinizin alt etiketleri ve sayfa linklerini SEO uyumlu olacak şekilde yeniden optimize edilir.

Sözlü Tercüme Hizmeti

Almanca tercüme sözlü tercüme hizmetine ihtiyacınız olduğunda kaliteli hizmet veren bir büro arayışına girersiniz. Hukuki işlemleriniz sırasında size eşlik edecek bir tercümana ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu kişinin her iki dile de profesyonel seviyede hakim olması ve konuşma sırasında eş zamanlı şekilde tercüme yapabiliyor olması gerekir.

Eş zamanlı çevirilerde, örneğin büyük ve çok dilli toplantılarda tercüme hatasından kaynaklı yanlış anlaşılmalar olabilmektedir. Böyle hatalar ve sonuçlarını zaman zaman haberlerde hepimiz görüyoruz. Bu tarz yanlış anlaşılmaların yaşanmaması adına tercüman seçiminde özenli davranılmalıdır. Hukuki, teknik bulunulacak olan durumda kullanılacak kelime çeşitlerine, o alanda kullanılan jargona hakim bir tercüman ile çalışılmalıdır.

Almanca sözlü tercüme türlerinden oldukça önemli olan, simultane tercüme türünde ise simultane ekipman, uzman çevirmen ve teknisyen ile çalışılmalıdır. Mevcut durumun  gerektirdiği teknik eşyalara sahip olunması oldukça önemlidir. Tercüme bürosunun gerekli teknik ekipmanı tedarik etmesi gerekmektedir. Teknisyen ve gerekli ekipmanı doğru şekilde kullanarak eş zamanlı tercüme yapacak olan tercüman sağlayacak bir büro ile çalışılması gerekmektedir.

Bahsetmiş olduğumuz resmi durumlar dışında, web sitenize ekleyeceğiniz Almanca metinlerinin seslendirilmesi alanında ekipçe istenilen tarza seslendirmeyi gerçekleştirerek tarafınıza teslim ederiz.

Almanca ses kayıtlarını istenilen dile tercüme ederek ister yazılı metin istenirse sözlü şekilde kayıt alarak teslim edebiliriz. Bu noktada ses kayıtlarının anlaşılır olması, sesin temiz çıkması önemlidir.  Gerekli teknik donanıma sahip bir tercüme bürosu ile çalıştığınız takdirde sorun yaşamadan, ihtiyacınız olan tercüme ses kaydını teslim alırsınız.

Almanca tercüme alanında ihtiyaç duyduğunuz acil tercüme hizmeti arayışınıza hızla yanıt veren, istediğiniz alanda kaliteli yazılı tercüme hizmeti alabileceğiniz tercüme büromuz uygun fiyatlar ile yüksek kaliteli tercüme hizmetini bir araya getirmiştir.

Almanca tercümede sözlü tercüme hizmetine ihtiyaç duyduğunuz durumlarda, sahip oduğu teknik ekipmanlar ve alanında uzman tercüman kadrosu ile Tercumix.com Online Noter Onaylı Tercüme Bürosundan alacağınız bütün tercüme hizmeti sonrasında sizlerin de memnun müşteri ağımızın bir üyesi olacağını biliyoruz. Çalışmalarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bizimle web sitemiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap

Mesaj At!
Bizimle İletişime Geç!
Merhaba
Sana Nasıl Yardımcı Olabiliriz?