Save Preloader image

0%

https://www.tercumix.com/wp-content/uploads/2021/02/blog-header-bg-min.png

Danca Tercüme01

İskandinav dilleri arasında en eski ve önemli olanlardan biri olan Danca dili öğrenilmesi en zor olan dillerden biridir. Ekonomi ve ticaret alanında önemli bir şehir olan Kopenhag’ta iş yapacak olan kişiler için bu dil oldukça önemlidir. Dünya üzerinde yaklaşık 6 milyon kişinin konuştuğu bu dil yazı ve konuşma alanlarında büyük farklılıklar içermektedir.

Vurgusuz bir dil olan Danca dilinde kelimeler içerisinde çok fazla sessiz harfin yer alması ve bu sessiz harflerin sesli bir harf gibi telaffuz ediliyor olması bu dili zorlaştıran nedenler arasındadır. Danca dilinin konuşma anlamında bir kaynak ve referansı bulunmadığı için bu dilde ustalaşmış kişi sayısı oldukça azdır diyebiliriz. Fakat Danimarka ekonomi ve ticarette önemli bir şehir olması dolayısı ile pekçok uluslararası ticari ilişkilerde bulunan bir ülkedir. Ülkemizde Danimarka ile iş yapan firmalar olduğu gibi Danimarka’ya eğitim almaya giden öğrenciler de bulunmaktadır.

Saymış olduğumuz bu durumlar Danca tercümeye olan ihtiyacı gözler önüne sermektedir. Bu kadar zor bir dilde, noter yeminli tercüme hizmeti, simultane tercüme hizmeti ve yazılı Danca tercüme hizmeti alması gereken kişiler çalışacakları tercüme bürosunu seçerken oldukça dikkatli davranmalıdır. Telaffuz konusunda problemlere açık olan Danca’da sözlü tercüme hizmetine ihtiyaç duyduğunuzda hem Türkçe hem de Danca dillerinin günlük konuşma şekline hakim olan bir tercüman ile çalışmanız sizler için oldukça olumlu sonuçlar doğuracaktır. Bizler tercümanlarımızın gerekli eğitimleri almış olmasına ve bu alandaki yeterliliklere sahip olmalarına büyük bir önem vermekteyiz.

Tercüme bürosu olarak yaptığımız hassas çalışmalar sonucunda büyük bir memnun müşteri ağına sahip olduğumuzu gururla paylaşmak isteriz. Siz de kaliteli Danca tercüme hizmeti almak istiyorsanız web sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mesaj At!
Bizimle İletişime Geç!
Merhaba
Sana Nasıl Yardımcı Olabiliriz?