Save Preloader image

0%

https://www.tercumix.com/wp-content/uploads/2021/02/blog-header-bg-min-1.png

Blog

Evden Ücretli Çeviri Yaparak Para Kazanmak |2021

Yazan tercumix
5
Evden Ücretli Çeviri Yaparak Para Kazanmak |2021

Online tercüme hizmeti özellikle pandemi ile birlikte talebin yüksek olduğu hizmet yöntemlerinden biridir. Eskiden insanlar tercüme bürolarına gidip yüz yüze istedikleri hizmeti alırken günümüz koşullarında sözlü, yazılı bütün tercüme faaliyetleri online olarak gerçekleştirilmektedir.

Tercüme hizmetinin online bir platformda gerçekleşiyor olması ve bu hizmet türüne olan yüksek talep kişilere yeni bir kazanç kapısı haline gelmiştir. Çeşitli platformlar üzerinden freelancer olarak online tercüme hizmeti verebileceğiniz gibi, tercüme bürolarına başvuruda bulunarak tercüman olarak hizmet vermeye başlayabilirsiniz.

Evden Ücretli Çeviri Yaparak Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

tercumix tercume
Evden Ücretli Çeviri Yaparak Para Kazanmak |2021

Tercüme bürolarına cv göndererek onlarla çalışmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Uygun görüldüğü takdirde tercüme büroları kadrosunda yer alarak evinizde çalışıyor olmanın keyfine varabilirsiniz. Bir tercüme bürosuna başvurmadan önce tercüme yapacağınız dil üzerindeki uzmanlık seviyenizi kanıtlıyor olabilmeniz gerekmektedir. Tercüme bürolarının noter onaylı çalışmaları gerekebilmektedir. Bu nedenle bir noter ile çalışıyor olmanız oldukça önemlidir. Bu sayede online noter onaylı tercüme bürolarında çalışma imkânı bulabilirsiniz.

Çeşitli freelancer platformlarından faydalanabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız kısa bir araştırma ile bu platformları bulabilirsiniz. Bu platformlarda profil oluşturarak kendi tercüman ilanınızı oluşturabilirsiniz. Platformlar üzerinden yapacağınız işlerde genellikle siteler belli yüzdelerde (çoğunlukla %20 komisyon almaktadırlar) bu platformlar belli bir çevre edinmeniz, mesleki yeterliliğinizi kanıtlamanız açısından bu platformları kullanmanız sizin için oldukça faydalı olacaktır.

Evde ücretli çeviri yaparak para kazanma nın bir diğer yolu ise, müşterilerinizi kendinizin bulmasıdır. Çeviri hizmetine ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz işletme veya kişileri araştırabilirsiniz. Bu kişilere kendinizi ve yaptığınız çalışmaları anlatan bir mail gönderebilirsiniz. Önceden yapmış olduğunuz işleri ve çeviri hizmeti vermiş olduğunuz kimseleri mailinize örnek olması açısından ekleyebilir. Kişilerden onaylarını alarak size referans verip vermeyeceklerini de sorabilirsiniz.

Evden Ücretli Çeviri Yaparak Para Kazanmak |2021

Kendiniz müşteriler bulup çalışarak, zaman içerisinde kendi müşteri grubunuzu oluşturabilirsiniz. Bu noktada kişilerin sizinle çalışmaya devam etmesini sağlamak adına her bir müşterinizin işini her zaman büyük bir özenle gerçekleştirmenizi öneriyoruz. Zamanla sizinle çalışmaktan memnun olan müşterilerinizin referans ile sizlere yeni müşteriler kazandırmasına şahit olacaksınız. Sizlere önerimiz işleriniz belli bir sayıya ulaştıktan sonra, hizmet kalitesinden ödün vermeden yaptığınız iş sayısını artırmak için alanında uzman tercümanlar ile anlaşarak kendi ekibinizi kurmaya başlamanız olacaktır.

Kendi ekibinizi kurduktan sonra kısa süre içerisinde birçok işi teslim ettiğinize şahit olacaksınız. Bu şekilde çalışmalarınıza devam ederek bir gün kendi tercüme büronuzu kuracak duruma dahi gelebilirsiniz. Çok çalışmak ve yüksek müşteri memnuniyeti sağlamak ve bu memnuniyeti korumak önceliğiniz olmalıdır.

Evden Ücretli Çeviri Yaparak Para Kazanmak İsteyen Kişilere Öneri

Online tercüme yaparak evden para kazanmanızın yollarından bahsettik. Sizlere bu yolda aklınızda yer etmesini istediğimiz tavsiyelerimiz var. Öncelikle birlikte iş yaptığınız kişi ve şirketler ile iyi ilişkiler kurmanız oldukça önemlidir. İş hayatında iletişimin yeri oldukça önemlidir. Bu noktada iletişim becerileriniz üzerinde çalışmanızı öneriyoruz. Bu konuda internet üzerinden pek çok kaynağa erişim sağlayabilirsiniz. Youtube üzerinden uzmanların bu konuda oluşturdukları videoları izleyebilirsiniz. Udemy gibi platformlar üzerinden etkili iletişim eğitimi alabilirsiniz.

İş hayatında ve aslında hayatınızın her noktasında sizlere faydası dokunacak bir konuya değinmeden geçemeyeceğim. Duygusal zekâ kavramı günümüzde sıklıkla duyduğumuz bir kavram. Pek çok uzman ve eğitmen hayatta başarılı olmanın çok önemli bir noktasında IQ dan çok EQ (emotional intelligence/duygusal zekâ) kavramının önemli olduğundan bahsetmekte. Ülkemizde bu konuda iki adet oldukça faydalı kitap bulunmakta. Çeviri yaptığınızı düşünerek İngilizce veya farklı dillerde de duygusal zekâ noktasında erişim sağlayacağınız oldukça fazla kaynak bulunmakta. Bahsetmiş olduğumuz konuları Google üzerinden aratarak kolaylıkla detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bazen iş elde etmek adına sadece işi kabul edebiliyoruz. Bunun neticesinde yeterliliklerimizin dışında kalan bir işi kabul ettiğimizde o kişinin bir daha bizimle çalışmak istememesine neden olabiliyoruz. Bu noktada bir iş teklifi aldığınızda, teklifi hemen kabul etmeyip, kısa da olsa kendinize bir düşünme zamanı tanımanız oldukça önemlidir. Bu süre zarfında istenilen iş ile yeteneklerinizin birbirine uyup uymadığı, istenilen zamanda o işi teslim edip edemeyeceğiniz gibi konular üzerinde düşünmeniz öneriyoruz.

Tercüme metnini kısa süre içerisinde teslim etmeniz sizler için oldukça önemlidir. Müşteriniz her çeviriye ihtiyacı olduğunda, işi kısa süre içerisinde teslim edeceğinizi bildiği için sizinle çalışmak isteyecektir.

Bir platform üzerinden çalışmalarınızı gerçekleştiriyorsanız müşterilerinize hizmetinizden memnun kaldıysa olumlu yorum yapmasını rica edebilirsiniz. Profilinizde yer alan bu olumlu yorumlar potansiyel müşterilerinizin gözünde olumlu bir imaj elde etmenizi sağlayacaktır. Bu sayede kolaylıkla yeni müşteriler kazanabilirsiniz.

Online Tercüme Yaparak Para Kazanacağınız Platformlar

Evde tercüme yaparak gelir elde edebileceğiz platformları sizin için bir araya getirdik.

Freelancer.com: Bu platform üzerinden çeviri yaparak gelir elde edebilirsiniz.

Proz.com: Siteye kayıt olarak çevirmen olarak gelir elde edebilirsiniz.

Bionluk.com: Site üzerinde ilan oluşturarak müşteri kazanabilirsiniz.

Upwork.com: Bu platform yine freelancerlar için kurulmuştur. Siteye üye olup, profil oluşturarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Traduguide.com: Bu site müşteri elde etmenizi sağlamaktadır.

Cevirimvar.com: Siteye başvurarak tercüman olarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Tercumix.com: Elazığ tercüme bürosu olarak başladığı tercüme hizmetine uluslarası hizmet veren online tercüme bürosu olarak çalışmaktayız. Gerek yurt içi gerekse yurt dışında bulunan memnun müşteri ağımızı her geçen gün genişletmekteyiz.

Alanında uzman tercümanlar ile çalışan büromuz, artan işleri sebebi ile tercüman alımı gerçekleştirmektedir. Mesleki yeterliliklerinize emin olduğunuz takdirde bizlere web sitemiz üzerinden CV gönderebilirsiniz. Uygun gördüğümüz takdirde, mülakat gerçekleştirerek ardından Tercumix.com ekibi bünyesinde çalışıyor olmanın ayrıcalıklarını elde edebilirsiniz.

Online tercüme hizmeti ve diğer faaliyetlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için web sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap

Mesaj At!
Bizimle İletişime Geç!
Merhaba
Sana Nasıl Yardımcı Olabiliriz?