Save Preloader image

0%

https://www.tercumix.com/wp-content/uploads/2021/02/blog-header-bg-min.png

Kontrat Tercümesi

Kontrat Tercümesi 

Kontrat Tercümesi  Günümüzde sık sık karşımıza çıkan kontratlar iki tarafın aralarında resmi bir antlaşma yapmasına yarayan resmî belgelerdir. Globalleşen dünyada artık kendi milletimiz dışında farklı milletlerle de antlaşmalar yapılmaktadır. Bu durum kontrat tercümesi gerekliliğini doğurmuştur. Söz konusu kontrat ne alanda olursa olsun sahip olması gereken bazı özellikler olduğu gibi çeviri esnasında bu özelliklerin de kaybedilmemesi gerekmektedir.

Hazırlanmış bir kontratın içeriğinin değiştirilmeden karşı tarafın ana diline çevrilmesine kontrat tercümesi denilmektedir. Bu çeviriler yapılırken içeriğin bozulmaması için özel bir hassasiyetle davranılması gerekmektedir. İçeriğin bozulması sonucu yapılabilecek bir antlaşma çöpe gidebilir. Bu durumlarla karşılaşmamak için mutlaka yeminli tercüman ve uzman bir tercüme bürosu ile çalışmanız gerekmektedir.

 

Kontrat Tercümesinde Tercumix Farkı

Kontrat Tercümesi diğer belgeler gibi kontratlar da tercüme edilirken dil bozulmadan kullanılmamalıdır. En sade biçimde istekler ve beklentiler belirtilmeli, antlaşma detayları hazırlanmalıdır. Süslü bir dil kullanmak veya gereksiz sözcük kullanımı içeriği bozduğundan dolayı bundan kaçınılmalıdır. Muhattap olduğunuz kişi kim olursa olsun antlaşmayı kolaylıkla anlamalıdır. Oluşabilecek yanlış anlaşılmaların önüne geçmenin en büyük önlemi budur.

Resmi belge olarak kullanılabilecek bu belgeler için en önemli noktalardan biri noter huzurunda imzalanmasıdır. Diğer resmî belgeler gibi bu belgeler için de mutlaka yeminli tercümanlara danışılması gerekmektedir; noter bu sayede belgenizi geçerli sayılacaktır. Yeminli tercümanları diğer tercümanlardan ayıran en büyük farklardan biri budur.

 

20 Dakikalık Yanıt Süresi

Özel ekibimiz bizlere ulaştığınız takdirde geri dönüş için 20 dakikadan fazla beklemek zorunda kalmamanızı sağlar.

Mesaj At!
Bizimle İletişime Geç!
Merhaba
Sana Nasıl Yardımcı Olabiliriz?