Save Preloader image

0%

https://www.tercumix.com/wp-content/uploads/2021/02/blog-header-bg-min.png

Menşe Şehadetnamesi Tercümesi

Menşe Şehadetnamesi Tercümesi      

 

 

Menşe Şehadetnamesi Tercümesi Ülkelerin veya farklı ülkelerde bulunan firmaların birbiriyle alışverişi esnasında kullanılan belgelerden biri de menşe şahadetnamesidir. Bu belgeler gümrük işlemleri esnasında sık sık görüldüğü için menşe şahadetnamesi tercümesi en az belge kadar önemlidir.Bu belgelerde ürünler hakkında bilgi verildiği gibi ürünü taşıyan araç, ürün miktarı gibi bilgilerde bulunmaktadır. Belge hazırlanırken ne kadar hassas davranılıyorsa tercüme edilirken de en az o kadar hassasiyet gösterilmelidir. Gümrük işlemlerinin resmi işlemler olması ve bu alanda kullanılması sebebiyle tercüme esnasında dikkat edilmesi gereken ayrıntılar bulunmaktadır.

 

 

Menşe Şahadetnamesi Tercümesinde Tercumix Farkı

Menşe şahadetnamesi tercümesi oluşturulurken öncelikle belgenin muhatap olacağı ülke göz önüne alınmalıdır. Konu ülkenin resmi dilinin ne olduğu, belge içerisinde istediği ayrıntılar kontrol edilerek belge tercümesi bu doğrultuda hazırlanmalıdır. Tercümeyi yapacak yeminli tercüman bunları göz önünde bulundurarak gerekli hazırlıkları yapmalı, içeriği bozmadan en doğru biçimde tercümeye başlamalıdır. Kullanacağı dil konusunda geniş bilgiye sahip olduğu kadar karşı tarafın anlayacağı kelimeler seçmeli, gereksiz karmaşık cümlelerden ve kelimelerden uzak durmalıdır.

Elbette diğer bir dikkat edilmesi gereken nokta ise bilgilerin doğruluğudur. Belge hazırlanırken bilgiler kontrol edilip tercümanlara verilmelidir. İleride telafisi mümkün olan ama zaman kaybına neden olacak bu ayrıntıları unutmamakta fayda vardır.

Bu belgeler noter onaylı olması gerekebilir. Bunun için noterin kabul edeceği yeminli tercümanlardan destek alınmalıdır. Tercüme büroları bu konuda sizleri desteklemek için vardır.

Yeminli tercümanlarla sizlere hizmet veren Tercumix.com online tercüme bürosu sayesinde elinizde mevcut olan menşe şahadetnamesini en hızlı şekilde tercüme edebilirsiniz. İstediğiniz dil veya dillere tercüme edilecek belgeler sayesinde gümrüklerde ve yasal işlemlerde sorun yaşamadan ticaret yapabilirsiniz. Menşe şahadetnamesi tercümesi hakkında gereklilikleri, düzenlemeleri tecrübelerimizle bildiğimizden dolayı sizlere kaliteyi sunacağımızdan şüpheniz olmasın. Bizim vizyonumuz en kaliteli hizmeti en hızlı şekilde sizlere sunmaktır.

 

20 Dakikalık Yanıt Süresi

Özel ekibimiz bizlere ulaştığınız takdirde geri dönüş için 20 dakikadan fazla beklemek zorunda kalmamanızı sağlar.

 
Mesaj At!
Bizimle İletişime Geç!
Merhaba
Sana Nasıl Yardımcı Olabiliriz?