Save Preloader image

0%

https://www.tercumix.com/wp-content/uploads/2021/02/blog-header-bg-min.png

Mevzuat Tercümesi

Mevzuat Tercümesi 

 

 

Mevzuat tercümesi ülkelerin hazırlayacağı, yasalara paralel olan tüzük, kanun, yönetmelik gibi pek çok alanı kapsayan belgelere mevzuat denir. Özellikle yurt dışı ile yapacağınız ticari işlemlerde gerekli mevzuatları öğrenmek adına mevzuat tercümesi kullanılmaktadır. Mevzuatların gerekliliklerini en hızlı ve kolay bir biçimde kendi dilinizde öğrenebilirsiniz.

Ticaret ve hizmet sektöründe sık sık kullanılan mevzuatların farklı dillerde olması sorunları da beraberinde getirmektedir. İthalat ve ihracat gibi durumlarda yasal bir zorunluluk haline gelen mevzuatları öğrenmeniz durumunda oluşabilecek bu sorunların önüne geçebilirsiniz; aynı şekilde konu ile alakalı kendi ülkenizin mevzuatını da tercüme ettirmek karşı tarafında gereken sorumluluğu almasına yardımcı olacaktır.

 

 

Mevzuat Tercümesinde Tercumix Farkı

Mevzuat tercümesi resmî belgeler olmasa da içeriğinin resmi bilgiler içermesinden dolayı tercüme esnasında bu bilgilerin yanlış anlaşılmalara mahal vermemesi açısından dikkat edilmelidir. Bilgi eksikliği, gereksiz kelime kullanımı, anlatım bozuklukları gibi tercüme esnasında dikkat edilmesi gereken noktalar atlanırsa çok ciddi zararlar meydana gelebilmektedir. Tercüme bürosunun kalitesi ve çalışanların tecrübesi burada ön plana çıkmaktadır. Mevzuat tercümesi hatalara toleransı olmayan bir konu olması sebebiyle mutlaka gerekli dikkat gösterilmeli, tercümeler birden fazla kişi tarafından kontrol edildikten sonra teslim edilmelidir.

Yapılan tercümeler mutlaka muhatap ülkenin resmi dilinde olmalıdır. Bu sayede notere onaylatacağınız gibi karşı tarafın sizi daha anlamasının da önünü açmış olacaksınız. Siz nasıl en iyi bilgiyi kendi dilinizden edinebilirseniz karşı taraf için de böyle bir durum söz konusudur.

Tercumix ekibi olarak yaptığımız tercümeleri birden fazla tercümana kontrol ettirdikten sonra sizlere sunmaktayız. Bu sayede en kaliteli tercümeleri sizlere ileterek işlemler ve bilgilendirme kısmında hata olmamasını sağlıyoruz. Mevzuat tercümesi gibi diğer belgelerinizi de en hızlı ve kalite biçimde tercüme ederek sizlere sunuyoruz. Firmamın bünyesinde çalışan onlarca yeminli tercüman sayesinde belgelerinizi notere de onaylatma imkânı sunuyoruz.

 

20 Dakikalık Yanıt Süresi

Özel ekibimiz bizlere ulaştığınız takdirde geri dönüş için 20 dakikadan fazla beklemek zorunda kalmamanızı sağlar.

 
Mesaj At!
Bizimle İletişime Geç!
Merhaba
Sana Nasıl Yardımcı Olabiliriz?